Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Giganci gotowi na kodowanie. Rusza 12 edycja bezpłatnych warsztatów

Autor: w dniu 2023-02-01

Koduj z Gigantami to ogólnopolska akcja bezpłatnych warsztatów programistycznych dla dzieci i młodzieży. Właśnie rusza jej 12 edycja.

W lutym w ponad stu miastach całej Polski, odbędą się warsztaty z programowania dla dzieci i młodzieży – w czasie obecnej edycji w klimacie gier retro. Organizatorzy przygotowali także webinar dla rodziców dotyczący m.in. uzależnienia.

"Koduj z Gigantami. Retroprogramowanie"

To bezpłatne zajęcia z programowania, które łączą naukę z uwielbianym przez najmłodszych światem gier. W trakcie zajęć, uczestnicy poznają tajniki wiedzy programistycznej, ale też dwa światy gier komputerowych i wideo – tych popularnych dzisiaj oraz tych, w które grali (będąc dziećmi) rodzice uczestników.
Ucząc się skryptów i podstaw programowania uczestnicy dowiedzą się jak nadać starym grom i programom nowe życie, stworzyć własną stronę internetową czy zaprojektować grę komputerową lub samodzielny program.

Bezpłatne warsztaty odbędą się także na Śląsku

W każdym z wymienionych miejsc trenerzy programowania pojawią się dwukrotnie. Będą w Częstochowie, Dąbrowie Górniczej, Katowicach, Rudzie Śląskiej, Rybniku, Sosnowcu, Zabrzu, Gliwicach i Tarnowskich Górach.
Zapisy na wydarzenie i terminy spotkań internetowych zaleźć można pod linkiem: https://www.kodujzgigantami.pl/

fot: https://www.giganciprogramowania.edu.pl/


Komentarze

Co o tym sądzisz?

Twój adres e-mail nie zostanie upubliczniony.Wymagane pola oznaczone są *.