Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Groził, że zabije policjantów. Służby poinformował kurator

Autor: w dniu 2023-04-21

Mężczyzna rozmawiał z kuratorem sądowym, który sprawuje nad nim pieczę. Bardzo chciał, żeby nie wnioskował o karę więzienia. Ostatecznie… trafił do aresztu, bo odgrażał się, że zabije policjantów. 

Policjanci zatrzymali 29-latka z Mikołowa, który podczas rozmowy z kuratorem sądowym zagroził, że użyje broni i zabije policjantów. Nie wyszło. Został obezwładniony i usłyszał zarzut. Dziś, z wnioskiem o tymczasowy areszt, zostanie doprowadzony do miejscowego sądu.

Groził, że zabije policjantów

19 kwietnia około godziny 13.00 dyżurny mikołowskiej komendy otrzymał informację od kuratora sądowego o dozorowanym przez niego mężczyźnie, który próbował zmusić go, by nie składał do sądu wniosku o zastosowanie wobec niego kary więzienia. 29-latek groził też, że użyje swojej broni i zabije wszystkich policjantów. Na miejsce natychmiast skierowano mundurowych. Agresywny i nietrzeźwy 29-latek został obezwładniony. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 2 promile. Policjanci nie znaleźli na miejscu żadnej broni. Mieszkaniec Mikołowa trafił do policyjnej izby zatrzymań. Wczoraj został przesłuchany i usłyszał zarzut wymuszenia czynności urzędowych. Ma już na swoim koncie przestępstwo przeciwko życiu i zdrowiu.

Dziś zostanie doprowadzony do sądu. Śledczy wnioskują o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztu.