Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Handlowały podróbkami. Wśród zatrzymanych mieszkanka Piekar Śląskich

Autor: w dniu 2023-01-19

Podrobione towary i nielegalne papierosy w jednym ze sklepów. Policjanci zatrzymali dwie kobiety. 

Chorzowscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali dwie młode kobiety – mieszkanki Chorzowa i Piekar Śląskich. Postawiono im zarzuty związane ze sprzedażą produktów z podrobionymi znakami towarowymi.

Handlowały podróbkami w Chorzowie

W poniedziałek, 16 stycznia policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z chorzowskiej komendy odwiedzili dwa sklepy działające na terenie miasta. Mieli informację, że są tam sprzedawane podrabiane ubrania. Okazało się, że faktycznie tak było. W dwóch punktach handlowych zabezpieczono ponad 800 podrobionych przedmiotów, w tym torby, plecaki, perfumy, ubrania i bielizna.

Podrabiane ubrania to nie wszystko

Podrobione ubrania to nie wszystko. Mundurowi znaleźli też papierosy bez polskich znaków akcyzy. Zatrzymano dwie kobiety: 35-latkę z Chorzowa i 26-latkę z Piekar Śląskich. W mieszkaniu drugiej znaleziono też niewielkie ilości marihuany. Za to też odpowie. Za działania sprzeczne z Ustawą Prawo własności przemysłowej grozi obu kobietom do 5 lat więzienia. Z kolei posiadanie substancji psychoaktywnych jest zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności.


Komentarze

Co o tym sądzisz?

Twój adres e-mail nie zostanie upubliczniony.Wymagane pola oznaczone są *.