Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Ta listonoszka ma spore problemy. Co zrobiła?

Autor: w dniu 2023-01-19

Listonoszka miała za nic rzetelne wykonywanie swoich obowiązków. Nie dostarczała odbiorcom istotnej dla nich korespondencji. Oprócz przesyłek w jej domu znaleziono jeszcze coś innego. 

Naczelnik jednej z placówek pocztowych zadzwonił na policję. Powiadomił, że jedna z pracownic najpewniej nierzetelnie wykonuje swoją pracę. Okazało się, że w piwnicy jej domu odnaleziono 2600 różnego rodzaju przesyłek.

Listonoszka z problemami

W poniedziałek 16 stycznia do policjantów z Łazisk Górnych zadzwonił naczelnik placówki pocztowej działającej w tej miejscowości. Powiedział, że ma podejrzenia, że jedna z pracownic od co najmniej miesiąca nie doręcza listów i paczek do wskazanych adresatów. Mieszkańcy oraz przedstawiciele miejscowych instytucji skarżyli się, że nie dotarła do nich wyczekiwana korespondencja. Jeszcze tego samego dnia mundurowi zapukali do drzwi listonoszki.

Przesyłki ukryte w piwnicy

Mundurowi zaczęli przeszukanie. W piwnicy domu jednorodzinnego znaleźli ponad 2600 przesyłek, głównie listów. Okazało się, że aż 279 było już otwartych. Odnaleziono niedostarczone karty bankomatowe, wezwania z Wojskowego Centrum Rekrutacji oraz jednostek Policji i wyroki sądów. W dodatku 30-latka miała przy sobie ponad 30 działek dilerskich amfetaminy.

Ciekawość zaprowadziła ją do aresztu

Zatrzymana trafiła do policyjnego aresztu, a wczoraj w Komisariacie Policji w Łaziskach Górnych usłyszała zarzuty ukrywania korespondencji pocztowej, naruszenia tajemnicy korespondencji i posiadania amfetaminy. W trakcie przesłuchania przyznała się do winy tłumacząc, że nie była w stanie dostarczyć wszystkich listów, a niektóre z nich otwarła ze zwykłej ciekawości. Prokurator objął podejrzaną środkiem zapobiegawczym w postaci policyjnego dozoru. Mieszkance Łazisk Górnych grozi kara do 2 lat więzienia. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Źródło i zdjęcie: KPP Mikołów


Komentarze

Co o tym sądzisz?

Twój adres e-mail nie zostanie upubliczniony.Wymagane pola oznaczone są *.