Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Happening Piekary Razem. Podsumowano zrzutkę

Autor: w dniu 2024-05-07

Happening pod nazwą "Piekary Razem" został zorganizowany 4 maja na terenie Kopca Wyzwolenia w Piekarach Śląskich. Miał na celu przede wszystkim uprzątnięcie terenu wokół symbolicznego miejsca na mapie miasta, ale nie tylko. Chodziło też o niesienie pomocy.

Społecznicy działający w Piekarach Śląskich kolejny raz połączyli siły, by zrobić coś dobrego i zorganizowali 4 maja, przy wsparciu Urzędu Miasta Piekary Śląskie oraz pozostałych partnerów, wśród których znalazł się Zakład Gospodarki Komunalnej, u stóp Kopca Wyzwolenia happening pod nazwą "Piekary Razem". Uczestnicy w pierwszej kolejności uprzątnęli teren wokół Kopca Wyzwolenia, a następnie przyszła pora na występy artystyczne oraz zbiórkę na rzecz Pana Ireneusza – mieszkańca Piekar Śląskich, który boryka się z chorobą, a jego historię nagłośniliśmy w ramach akcji #RadioPiekaryPomaga.

Ostatecznie, jak poinformowali organizatorzy, zgromadzono na rzecz leczenia pana Ireneusza kwotę 11465,69 zł. Jak sami określają, wydarzenie zakończyło się sukcesem. Złożono podziękowania władzom Piekar Śląskich oraz instytucjom działającym na terenie miasta.

"Za nami kolejny Happening zakończony sukcesem, za co wszystkim dziękujemy, ale trzeba dodać kilka słów o Miasto Piekary Śląskie, jako powiedzmy instytucja. Serdecznie dziękujemy Władzom Piekar Śl. Za wsparcie i pomoc, po raz kolejny stanęliście na wysokości zadania. Dziękujemy pracownikom Urzędu Miasta, nasze ukłony. Dziękujemy MPWiK w Piekarach Śląskich za wsparcie naszego happeningu. Dziękujemy ZGK Piekary Śląskie za dbanie o porządek, to już chyba zostanie tradycją, że gdzie SPI, tam i ZGK. Serdecznie dziękujemy Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich, fajnie mieć w Was wsparcie. Miejski Dom Kultury w Piekarach Śląskich, bez Was żadna nasza akcja by się nie udała. Policja Piekary Śląskie, dzięki za czujne oko" – napisał w mediach społecznościowych jeden z organizatorów wydarzenia Radosław Palacz.

Podziękowania trafiły też do WOPR Piekary Śląskie.