Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Jak podnieść wartość nieruchomości i nie przepłacić

Autor: w dniu 2022-08-26

Drobne i większe remonty przed sprzedażą nieruchomości to standard. Każdy właściciel ma inny budżet i wie na ile może sobie pozwolić przy renowacji. Jednak duży budżet może nas wpędzić w pułapkę. Dużo nie zawsze oznacza lepiej. Niektóre pomysły mogą przysporzyć kosztów zamiast przyciągnąć tłum chętnych klientów.

Pokój dzienny

Od zielonych botanicznych wzorów do inspirowanych sztuką art-deco geometrycznych wydruków, odważne tapety to obecnie wielka nowość, ale jeśli myślisz o sprzedaży w najbliższym czasie, lepiej otwórz puszkę farby zamiast tego i zachować neutralność. Niezwykle odważny wystrój jest niszowy, więc z definicji może odstraszyć wielu potencjalnych nabywców. Większość kupujących nie będzie chciała płacić dodatkowo za coś, co skończy się zamalowaniem. Zapoznaj się ze średnimi cenami mieszkań i domów https://www.ogloszenia24m.pl/nieruchomosci/

Kuchnia

Nie bez powodu uważana za serce domu, wiele osób przepłaca za najlepszą kuchnię, na jaką może sobie pozwolić. Ale nie zawsze jest to rozsądny ruch finansowy. Większość kupujących ma górny limit, który dotyczy całego domu i nie przekroczy go z powodu super drogiego piekarnika, czy najdroższych kafelków. Kuchnia ma być funkcjonalna i przestronna, więc na tym należy się skupić.

Jadalnia

Podczas gdy niektórzy ludzie pragną domu z otwartym planem, inni wolą tradycyjny układ. Problem polega na tym, że w większości przypadków nie wiesz, czego będą chcieli przyszli nabywcy. Wprowadzanie zmian strukturalnych do nieruchomości przed jej sprzedażą może spowodować usunięcie oddzielnego pokoju, który mógł stanowić różnicę dla kupującego i jego zainteresowania nieruchomością. Wyburzenie jadalni mogłoby potencjalnie zniechęcić ludzi, a wraz ze stale rosnącą popularnością pracy w domu, coraz więcej nabywców będzie szukało oddzielnych pomieszczeń, w których mogliby pracować z dala od reszty rodziny.

Liczba sypialni

Nigdy nie jest dobrym pomysłem likwidacja sypialni. Zastanów się dwa razy przed wybiciem ściany między dwoma sypialniami, aby stworzyć jeden duży pokój. Domy są w dużej mierze wyceniane na podstawie liczby sypialni, więc w ten sposób skutecznie obniżasz jej wartość. Podczas gdy nie ma problemu z tymczasowym zamienieniem sypialni na garderobę lub siłownię, najlepiej jest zrobić tymczasowe ustawienie, które można łatwo zrekonfigurować z powrotem do sypialni.

Łazienka

Podobnie jak w przypadku kuchni, designerskie łazienki nie podniosą wartości większości nieruchomości ponad ich cenę pułapową. Cechy z wyższej półki mogą przyciągać kupujących, ale to nie znaczy, że są oni skłonni zapłacić wyższą cenę za ten przywilej posiadania mosiężnego kranu lub dwumetrowego lustra. Więcej odnośnie nieruchomości na www.ogloszenia24m.pl

Materiał we współpracy z partnerem. 


Komentarze

Co o tym sądzisz?

Twój adres e-mail nie zostanie upubliczniony.Wymagane pola oznaczone są *.