Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Jak zmienia się energetyka? [Rozmowa edukacyjna Tauron Polska Energia]

Autor: w dniu 2023-04-30

Energetyka zmienia się z biegiem lat. Udowadnia to swoimi działaniami Tauron Polska Energia. Jakie kroki podejmuje w ostatnim czasie? Jakie kroki podejmują duże firmy, by stać się neutralnymi klimatycznie, dla dobra środowiska?

Dbałość o przyrodę ma obecnie szczególnie duże znaczenie dla świata. Nie bez powodu spółka Tauron Polska Energia wdrożyła Strategiczną Agendę Badawczą. Czym ona jest? To swoista "mapa drogowa" w obszarze badań, rozwoju i innowacji, jakie Grupa TAURON pragnie realizować. Poszukiwane rozwiązania technologiczne rozwijane są, jak informuje spółka, w ramach projektów wewnętrznych oraz z udziałem partnerów biznesowych i środowiska naukowego. Grupa TAURON chce także pogłębić współpracę z dostawcami technologii oraz know-how, reprezentowanymi zarówno przez duże koncerny przemysłowe jak również przez małe firmy – głównie start-upy. Zmiany w sektorze energetyki są dostrzegalne.

-Zmienia się energetyka w świecie, zmienia się energetyka w Europie, zmienia się na naszych oczach energetyka w Polsce. Myślę, że każdy z nas zauważył te zmiany – mówi Łukasz Zimnoch, rzecznik prasowy Tauron Polska Energia.

-Ogłosiliśmy w ubiegłym roku naszą nową strategię – Zielony Zwrot Taurona. Zobowiązaliśmy się, że do 2050 roku będziemy neutralni klimatycznie. Myślę, że każdego z nas interesuje środowisko coraz bardziej, bo wiemy, że to, co nas otacza, wpływa na nasze zdrowie, stąd też bardzo dynamicznie Tauron inwestuje w farmy fotowoltaiczne – dodaje Zimnoch.

O neutralności klimatycznej, redukcji emisji tlenku węgla, zielonych technologiach, dekarbonizacją i innych zagadnieniach w materiale wideo: