Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Jaki oczyszczacz Philips wybrać? TOP 3 polecane modele

Autor: w dniu 2023-01-17

Trudno wyobrazić sobie jesienne i zimowe miesiące bez regularnego oczyszczania powietrza. Monitorowanie poziomu zanieczyszczeń weszło w nawyk wielu Polaków, którzy uważnie podchodzą do dbania o zdrowie swoje i swoich najbliższych. Dlatego decyzja o tym, na jaki oczyszczacz powietrza postawić, jest jedną z ważniejszych, gdy mówimy o nowych sprzętach do domu. Rynek sprzętów tego typu stale się rozwija. Wśród producentów znajdziemy takie uznane marki, jak Philips. Podobnie jak w przypadku innych urządzeń Philipsa, także o oczyszczaczach możemy śmiało powiedzieć, że są nie tylko doskonale zaprojektowane, ale oferują również szereg innowacyjnych rozwiązań. Do tego możemy też wybierać spośród modeli w różnym przedziale cenowym.

Na jaki sprzęt postawić? Pora przyjrzeć się bliżej ofercie marki i zdecydować, jaki oczyszczacz będzie strzałem w dziesiątkę.

Jak wybrać oczyszczacz powietrza?

Przeglądając kategorię oczyszczaczy powietrza, od liczby możliwości może zakręcić się w głowie! Czytając specyfikację techniczną produktów lub opisy sprzętów, trudno wyłuskać, co tak naprawdę jest kluczowe przy wyborze urządzenia. Dlatego przed przystąpieniem do rozważania poszczególnych opcji, warto wynotować najważniejsze czynniki, które zagwarantują, że oczyszczacz sprawdzi się w codziennym użytkowaniu.

Na co zwrócić uwagę? Na pewno nie warto pomijać takich aspektów, jak:

 • zasięg – każdy sprzęt może oczyszczać powietrze na określonej przestrzeni, zwykle im jest ona większa, tym większe wymiary ma samo urządzenie, co zwykle przekłada się również na jego cenę;
 • wskaźnik dostarczania czystego powietrza – CADR, wyrażany jest w metrach sześciennych na godzinę;
 • zastosowane filtry – oprócz HEPA i filtra węglowego niektóre sprzęty mają dodatkowo filtrowanie wstępne;
 • częstotliwość wymiany filtra – to w dużej mierze zależy od konkretnego modelu;
 • tryby pracy – przydatny jest zwłaszcza tryb nocny, bo oczyszczacza często używamy w sypialni;
 • dodatkowe funkcje – niektóre urządzenia dodatkowo nawilżają powietrze;
 • design – dobrze, by pasował do nowoczesnego wnętrza;
 • sterowanie – innowacyjne modele można sterować za pomocą aplikacji na telefon.

Oczywiście, potrzeby w zakresie oczyszczania powietrza są różne – podobnie jak zakładane budżety. Pora przejść do polecanych modeli sprzętów, które warto rozważyć!

Oczyszczacz powietrza Philips – najlepsze modele

Jakie modele najlepiej sprawdzą się w domu? Wśród propozycji marki Philips znajdziemy oczyszczacze w różnych przedziałach cenowych. Oto najciekawsze z nich, które będą trafionym wyborem!

 • PHILIPS AC3059/51 Dual Scan – oczyszczacz o zasięgu 62 metrów kwadratowych. Wykrywa i usuwa cząsteczki zanieczyszczeń 800 razy mniejsze od smogu. Warto podkreślić duży komfort w trakcie oczyszczania powietrza w nocy – głośność pracy urządzenia to zaledwie 15 dB! Z oczyszczaczem kompatybilna jest aplikacja na telefon.
 • PHILIPS Seria 2000i AC2729/13 – kolejna propozycja urządzenia, którego pracą można zarządzać dzięki aplikacji na smartfona. Zasięg tego modelu jest mniejszy niż poprzedniego, wynosi 40 metrów kwadratowych. Podobnie jak opisywany wcześniej model, cechuje się dokładnym oczyszczaniem powietrza z najdrobniejszych zanieczyszczeń i cichą pracą nocną. Warto zwrócić uwagę na technologię NanoCloud, która zapewnia higieniczne nawilżanie powietrza.
 • PHILIPS AMF870/15 – świetnie prezentujący się sprzęt o dużym zasięgu, do 70 metrów kwadratowych. Warto podkreślić, że oprócz oczyszczacza, mamy tutaj funkcje wentylatora i ogrzewania. Sprzęt jest wyposażony w model sztucznej inteligencji, który analizując dane, pozwala na automatyczny wybór optymalnego trybu pracy. Podobnie jak inne opisane sprzęty marki Philips, odznacza się cichą praca w nocy i niskim zużyciem energii. Aplikacja Air+ pozwala zaprogramować harmonogram pracy urządzenia – a to duża wygoda!

Oczyszczaczy Philips w sklepie MediaMarkt czeka znacznie więcej! To producent, którego sprzęty cieszą się ogromnym zaufaniem użytkowników, co znajduje swoje potwierdzenie w recenzjach. Warto przeczytać je przed zakupem.

Artkuł powstał we współpracy z partnerem. 


Komentarze

Co o tym sądzisz?

Twój adres e-mail nie zostanie upubliczniony.Wymagane pola oznaczone są *.