Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Jubileuszowy Silesia Marathon. Na starcie kilka tysięcy zawodników

Autor: w dniu 2023-10-01

Jedna z największych imprez biegowych w kraju odbyła się już po raz piętnasty. Na jubileuszowym wydarzeniu zjawiło się ponad siedem tysięcy uczestników. 

Silesia Marathon uroczyście otwarli były premier i przewodniczący Parlamentu Europejskiego, a obecnie europoseł prof. Jerzy Buzek, a w imieniu marszałka województwa Jakuba Chełstowskiego, radna Sejmiku Alina Nowak.

– Życzę wam wytrwałości, dużo determinacji i całych pokładów zdrowia na tych wszystkich kilometrach, które dziś przemierzycie – zagrzewał do biegu prof. Jerzy Buzek.

– Silesia Marathon od lat ma stałe miejsce w kalendarzu imprez Województwa Śląskiego. Jesteśmy też znaczącym ośrodkiem lekkoatletycznym, o czym świadczą prestiżowe wydarzenia jak Diamentowa Liga, którą w tym roku gościliśmy na Stadionie Śląskim po raz drugi w historii i zostanie ona z nami na kolejne lata – komentuje radna Sejmiku, Alina Nowak, która wzięła udział w dekoracji zawodników.

Zgodnie z tradycją, zawodnicy pobiegli przez Chorzów, Katowice, Mysłowice i Siemianowice Śląskie aż do mety na Stadionie Śląskim.

 

 

Organizatorzy spodziewali się na starcie aż sześciu tysięcy biegaczy, którzy wzięli udział w zawodach na trzech dystansach: półmaratonie (21 km), maratonie (42.195 km) i ultramaratonie (50 km). Ostatecznie zgłosiło się 7245 zawodników i zawodniczek. W jubileuszowej edycji uczestniczył Bohdan Witwicki, założyciel i dyrektor imprezy. Kto był najszybszy w poszczególnych kategoriach?

Zdjęcie główne: Tomasz Żak/UMWS