Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Policjanci zajęli się skrzydlatym podróżnikiem na A4

Autor: w dniu 2023-10-01

Nietypowe zgłoszenie wpłynęło dzisiaj do dyżurnego katowickiej komendy. Według świadków, na ruchliwej autostradzie A4 ma chodzić… łabędź. Konieczne było podjęcie zdecydowanych działań, bo zwierzę w tym miejscu stwarzało zagrożenie dla siebie i uczestników ruchu.

Dzisiaj przed południem starszy sierżant Dominik Syska i sierżant Dawid Bomba otrzymali nietypowe zgłoszenie od dyżurnego. Z przekazu, jaki usłyszeli wynikało, że po autostradzie w Katowicach ma chodzić duży łabędź.

Niezwłocznie udali się we wskazane miejsce i potwierdzili, że na zjeździe z autostrady A4 na drogę krajową numer 86 znajduje się skrzydlaty uczestnik ruchu drogowego. Stwarzał zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla podróżujących ruchliwą trasą.

Natychmiast wstrzymali ruch w tym miejscu, a następnie schwytali łabędzia. Następnie jeden z policjantów, trzymając go na rękach, wsiadł z nim do radiowozu. Duży wędrowny ptak nie posiadał żadnych obrażeń i nie wymagał pomocy weterynarza. Policjanci zawieźli go nad staw i pozostawili w jego środowisku naturalnym.