Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Jurek Owsiak odwiedził Chorzów. Podsumowano zbiórkę

Autor: w dniu 2024-07-03

Jedno z chorzowskich rond, decyzją radnych, otrzymało imię Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W marcu tego roku symbol fundacji Jurka Owsiaka został oficjalnie odsłonięty, zaś dziś miejsce to odwiedził dyrygent WOŚP.

Rondo u zbiegu ulic Zabrskiej i Raciborskiej w Chorzowie już od kilku miesięcy nosi nazwę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dziś odwiedził to miejsce główny dyrygent orkiestry Jurek Owsiak.

– 88 miejsc ma imię Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To ulice, murale, alejki parkowe, ronda. Miejsca, które powstają oddolnie. To bardzo cieszy, wraca do fundacji – mówi Owsiak

Dzisiejsze wydarzenie było okazją do podsumowania akcji WOŚP w Chorzowie oraz podziękowań za otrzymany sprzęt medyczny. Tego w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie nigdy nie za wiele

– Ciągle mamy pewien niedosyt. To sprzęt za ponad 21 milionów złotych. To prawie 400 pozycji, odczuwamy, że jest ten sprzęt w naszym szpitalu. Właściwie nie ma oddziału, gdzie nie byłoby sprzętu z serduszkiem, ale szpital się rozwija, ma ciągle nowe oddziały, dużą ilość pacjentów, więc chcielibyśmy tego sprzętu jeszcze więcej  – mówiły nam Karmen Czernia-Pokrywka, Dyrektor ds. Lecznictwa dzieci w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie.

Urządzenia medyczne służą między innymi najmłodszym pacjentom.

– Mogę powiedzieć, że na oddziale dzieci najmłodszych są inkubatory, kardiomonitory, pulsuksymetry, pompuy, które służą do precyzyjnego podawania leków. Cały czas ten sprzęt pracuje – ordynator oddziału niemowlęcego i patologii noworodka, Regina Ulfig-Maślanka.

Podczas spotkania Prezydent Chorzowa Szymon Michałek przekazał pamiątkową tabliczkę z nazwą ronda Jurkowi Owsiakowi.

– Było przyjemnie, dużo pozytywnej energii. Tak to powinno wyglądać. Myślę, że fajne są słowa Jurka Owsiaka, że niezależnie od tego, w co ludzie wierzą, co na co dzień robią, powinniśmy znajdować przestrzeń do rozmów. Mamy jednoczyć w Chorzowie, a nie dzielić i taka wizyta jest dobrym krokiem do tego – podsumowuje Szymon Michałek, prezydent Chorzowa.

Chorzów: Rondo WOŚP oficjalnie otwarte