Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Chorzów: Rondo WOŚP oficjalnie otwarte

Autor: w dniu 2024-03-12

Jedno z chorzowskich rond, decyzją radnych, otrzymało imię Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dziś symbol fundacji Jurka Owsiaka został oficjalnie odsłonięty z udziałem władz miasta i zaproszonych gości.

Jeszcze w styczniu informowaliśmy o chorzowskim rondzie z sercem WOŚP. Dziś zostało ono oficjalnie otwarte, a decyzję o nadaniu nazwy podjęli miejscy radni, chcąc uhonorować instytucję, która od lat niesie pomoc placówkom medycznym, z których usług korzystają Polacy.

-W tym roku nie tylko organizujemy Śląski Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, ale też uhonorowaliśmy działalność Fundacji Jurka Owsiaka nadając nazwę WOŚP jednemu z naszych rond. Chorzowianie i mieszkańcy regionu również korzystają ze sprzętu medycznego oznaczonego czerwonym serduszkiem, który co roku trafia do Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie. Do tej pory do naszego miasta trafiło ponad 20 mln zł wsparcia w różnej postaci za co jesteśmy bardzo wdzięczni. Dlatego też Chorzów gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy do końca świata i jeden dzień dłużej – mówił jeszcze w styczniu Andrzej Kotala, Prezydent Chorzowa.

Jak prezentuje się obecnie rondo u zbiegu ulic Zabrskiej i Raciborskiej? Można to zobaczyć na fotografiach zamieszczonych w sieci:

Fot. Marcin Hirnyk

"Dziś otwarliśmy rondo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na skrzyżowaniu ulic: Raciborskiej i Zabrskiej. Chorzowianie wspierają WOŚP od początku gry orkiestry, tylko w tym roku nasze sztaby zebrały 300 tysięcy złotych. Fundacja WOŚP wspiera nasze szpitala wieloma darowiznami , których łączna wartość sięga 20 milionów złotych. Podziękowania dla Pani Elżbiety, która była pomysłodawcą nazwy ronda" – poinformował w mediach społecznościowych wiceprezydent Chorzowa Marcin Michalik.