Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Karolczak o KDP: Metropolia już apelowała dużo wcześniej o to, że ta kolej wcale nie musi szybko przejeżdżać przez aglomerację

Autor: w dniu 2023-04-04

Gościem dzisiejszej Rozmowy Dnia w Radiu Piekary był Kazimierz Karolczak, szef Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. W trakcie dyskusji prowadzonej przez Marcina Zasadę mówiono między innymi o Kolei Dużych Prędkości, CPK, premierze Mateuszu Morawieckim, ministrze Andrzeju Adamczyku.

-Metropolia już apelowała dużo wcześniej, o to, że ta kolej wcale nie musi szybko przejeżdżać przez aglomerację, wystarczy, że zwolni. Wtedy te łuki mogą być mniejsze i można wykorzystać obecne torowisko, może zmodernizowane, ale to jest kwestia modernizacji. Ile mamy zaoszczędzić i w imię czego? – mówi w trakcie dzisiejszej Rozmowy Dnia w Radiu Piekary Kazimierz Karolczak, szef Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

-Kiedy mówimy o sercu przemysłowym Polski, o tym, w jaki sposób nasze miasta powstały i jaka to jest aglomeracja, przecinanie jej linijką jest dla nas kompletnie absurdalne. Wystarczy, cały czas o to apeluję, że szybka kolej na wjeździe go aglomeracji zwolni – nie będzie jeździć 200, tylko 120. Straty czasowe to będą minuty, a nie będzie potrzeby wyburzania i przeorania naszych miast – dodaje Karolczak w dalszej części programu.