Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Piekarska policja ostrzega przed włamywaczami

Autor: w dniu 2023-04-04

Piekarscy dzielnicowi ostrzegają przed włamywaczami. Rozwieszają plakaty informacyjne na tablicach ogłoszeniowych i spotykają się z mieszkańcami. Radzą wówczas, jak zadbać o swój dobytek.

Włamania do mieszkań są częstym zjawiskiem nie tylko w Piekarach Śląskich. Policjanci wychodzą z założenia, że warto ostrzegać mieszkańców przed tym zagrożeniem. Właśnie dlatego w porozumieniu z zarządcami budynków na tablicy ogłoszeń rozwieszają plakaty z cennymi radami jak uchronić się przed nieproszonymi gośćmi oraz jak postępować gdy w mieszkaniu doszło do włamania.

Policja ostrzega przed włamywaczami

Mundurowi nie tylko rozwieszają ulotki informacyjne. Spotykają się także z mieszkańcami w klubach seniora, gdzie przekazują cenne informacje, jak zadbać o swój dobytek.

-Pamiętajmy, że mamy wpływ na bezpieczeństwo w naszym mieście. Od ponad dekady trwa kampania społeczna "Nie reagujesz – akceptujesz!". To dzięki Państwa współpracy wiele razy zatrzymano już sprawców m.in. kradzieży, włamań, rozbojów, a także kierujących, którzy będąc pod wpływem alkoholu, prowadzili samochód. W dalszym ciągu liczmy na Państwa pomoc i dziękujemy za każdą informację, która może przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa w naszym mieście – informuje mł. asp. Łukasz Czepkowski – oficer prasowy piekarskiej policji

Fot. KMP Piekary Śląskie