Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Myjnia miejska powstaje w Wojkowicach

Autor: w dniu 2023-04-04

Urzędnicy realizują inwestycję z myślą o właścicielach aut. Powstanie myjnia miejska. Decyzje już zapadły. O szczegółach poinformował burmistrz Wojkowic. 

Wojkowice budują pierwszą w regionie miejską myjnię samochodową. Powstaje na terenie należącym do miasta przy ulicy Sobieskiego

-Przekornie będziemy celować w datę pierwszy czerwiec, czyli w dzień dziecka. Będziemy zapraszać całe rodziny do myjni samoobsługowej w Wojkowicach. W bardzo dobrym miejscu, dobre środki, myślę, że najlepszej jakości, bo stawiamy na jakość. To jest inwestycja realizowana przez spółkę miejską. Miasto jest w 100 procentach udziałowcem – mówi Tomasz Szczerba, burmistrz Wojkowic.

Skąd właściwie pomysł, by to samorząd realizował tego typu zadanie? Rozwiązanie jest proste.

-Wpadliśmy na taki pomysł, jest fajny teren przy głównej drodze. Poza tym tego brakowało w naszym mieście. Dlaczego mielibyśmy działkę sprzedać, jeśli może na tym zarobić miasto? Wszystko wyjdzie z korzyścią dla mieszkańców – kwituje Szczerba.

Jeśli budowa przebiegnie bez niespodzianek, to już wkrótce mieszkańcy korzystać będą mogli z czterostanowiskowej, samoobsługowej myjni miejskiej. Inwestycję realizuje i prowadzić będzie miejska spółka Recykling.