Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Kierowca busa uciekał przed policją. Jakie miał powody?

Autor: w dniu 2023-01-04

Policja musiała gonić kierowcę busa, który nie zamierzał zatrzymać się w związku z kontrolą drogową. Gdy już spotkał się z mundurowymi, wyszedł na jaw powód ucieczki.

Kierowca nie chciał zatrzymać się do kontroli. Gdy zobaczył policjantów, przyśpieszył i zaczął uciekać. Z taką interwencją zmierzyli się policjanci z Dąbrowy Górniczej.

Kierowca busa nie chciał się zatrzymać

Do zdarzenia doszło wczoraj po 16.00 w dzielnicy Dąbrowy Górniczej – Gołonogu. Mężczyzna siedzący za kierownicą busa, widząc policjanta, który każe mu się zatrzymać, przyśpieszył. Wtedy rozpoczął się policyjny pościg ulicami miasta. Biała furgonetka przejeżdżała na czerwonym świetle, kierowca zajeżdżał też drogę innym pojazdom, czym powodował duże zagrożenie. Na szczęście zdołano go zatrzymać.

Jakie były powody ucieczki?

Kiedy 50-letni mieszkaniec Bełchatowa spotkał się już z policjantami, wyszło na jaw, dlaczego tak usilnie ich unikał.  Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie zawartość ponad 2,5 promila alkoholu.

 

Dodatkowo, jak się okazało, w ogóle nie powinien prowadzić z uwagi na dożywotni, sądowy zakaz. Odpowie za jazdę po alkoholu, za co grozi mu kara do 5 lat więzienia. Nie ujdą mu płazem również liczne wykroczenia drogowe, których dopuścił się w trakcie desperackiej próby ucieczki przed kontrolą drogową.

Z racji tego, że popełnił on przestępstwo po raz kolejny, czyli w warunkach recydywy, będzie musiał zapłacić minimum 10 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Źródło i zdjęcie: