Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Kierowcy mają za nic bezpieczeństwo pieszych. Uchwycił to dron [WIDEO]

Autor: w dniu 2024-02-14

Policja nieustannie zwraca uwagę na to, jak istotne jest bezpieczeństwo pieszych. Niektórzy kierujący mają je za nic, czego przykładem mogą być sceny zarejestrowane przez kamerę policyjnego drona.
Służby nie od dziś posługują się w służbie dronami. Są one używane między innymi w walce o poprawę bezpieczeństwa na drogach regionu. Tak jest między innymi w Gliwicach, gdzie obiektyw kamery wideo zarejestrował wykroczenia, które są przyczyną poważnych zdarzeń z tzw. niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego.

Kierowcy mają za nic bezpieczeństwo pieszych

Mundurowi przypominają zmotoryzowanym, przy okazji publikacji materiału wideo, że kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość i ustąpić pierwszeństwa pieszemu. Kierującemu pojazdem zabrania się także wyprzedzania innych pojazdów na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim, z wyjątkiem przejść, na którym ruch jest kierowany.
"Piesi, przed wejściem na jezdnię rozejrzyjcie się i upewnijcie, że bezpiecznie możecie ją pokonać!" – apelują policjanci.
Jak ważna jest uwaga na drodze i stosowanie się do zasady ograniczonego zaufania? Pokazuje to poniższy film: