Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Kobieta sterroryzowana bronią. Musiała wyjść z auta

Autor: w dniu 2022-12-08

Dwaj mężczyźni podeszli na parkingu do kobiety, która akurat chciała odjechać. Grozili jej pistoletem, kazali wysiąść i odjechali jej autem.

Sceny niczym z gry komputerowej rozegrały się 23 listopada na parkingu w centrum Sosnowca. Kobieta musiała wyjść ze swojego auta, którym odjechało dwóch mężczyzn. Wcześniej grozili jej bronią. Śledczy po kilku dniach złapali napastników.

Kobieta sterroryzowana bronią, musiała opuścić auto

Jak przebiegało to zdarzenie? Policja opisuje szczegóły, z których wynika, że kiedy kobieta chciała odjechać swoim samochodem z jednego z parkingów w centrum miasta, napadło na nią dwóch mężczyzn. Sterroryzowali ją pistoletem i zażądali, żeby wysiadła z samochodu. Ofiara, bojąc się o swoje życie, spełniła to żądanie, a sprawcy weszli do auta i odjechali. Następnego dnia skradziony pojazd został odnaleziony. Kilka dni trwało też ustalenie tożsamości napastników.

Okazało się, że sprawcy to dwaj 34-letni mieszkańcy Sosnowca. Zostali zatrzymani i doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

Grozić im może teraz do 12 lat więzienia. Sąd zdecydował o ich tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące.

Źródło: KMP Sosnowiec