Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Kobieta zginęła pod kołami pociągu. Wyjaśniają okoliczności zdarzenia

Autor: w dniu 2024-02-28

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło na torach kolejowych. Śledczy wyjaśniają okoliczności tego, co zaszło.

Zdarzenie odnotowano wczoraj, 27 lutego, przed 20.00 w okolicy dworca kolejowego Gliwice Łabędy. Kobieta została potrącona przez pociąg IC relacji Kołobrzeg – Kraków Główny. O zdarzeniu poinformował służby kierownik pociągu. Na miejsce pojechały wszystkie służby, policja oraz prokurator.

Potrącenie przez pociąg w Gliwicach

Do zdarzenia doszło na przejściu przez torowisko około 1 kilometra  za dworcem. Wstępnie ustalono, informuje gliwicka policja, że osoba przechodziła przez wyznaczone przejście dla pieszych przez torowisko i nie zdążyła przed nadjeżdżającym pociągiem.

Śmiertelny wypadek na torach. Utrudnienia w ruchu pociągów

Maszynista mimo włączenia hamowania, nie był w stanie zatrzymać składu. Nikt z pasażerów, opisuje gliwicka policja, nie doznał obrażeń. Z uwagi na to, co się stało oraz rozpoczęcie czynności procesowych zablokowano ruch pociągów w obu kierunkach. Na podstawie oględzin zwłok, ustalono, że ofiarą była kobieta. Do tej pory nie ustalono tożsamości zmarłej. Trwa postępowanie mające wyjaśnić przyczyny i okoliczności tej tragedii, śledczy dążą do ustalenia, kim była zmarła.

-Każdą osobę mogącą pomóc w ustaleniu tożsamości kobiety, w szczególności świadka zdarzenia – mężczyznę, który był w tym rejonie w krytycznym momencie, prosimy o kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach. Całodobowy numer kontaktowy to 47 8592255 – apeluje gliwicka policja.