Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Usiłował zabić znajomą. Mężczyzna trafił do aresztu

Autor: w dniu 2024-02-28

Na wniosek zabrzańskich policjantów i prokuratora sąd tymczasowo aresztował mieszkańca Zabrza, który usiłował zabić swoją znajomą. Mężczyźnie grozi mu dożywocie.

Awantura mogła zakończyć się tragicznie. Do zdarzenia doszło w sobotę, 24.02.2024 roku, około godziny 21.00 w jednym z hoteli na terenie Zabrza. Kiedy policjanci przyjechali na miejsce zdarzenia, na miejscu obecny był 38-latek, który został od razu zatrzymany. Wyszło na jaw, że był poszukiwany, a w przeszłości karano go za przestępstwa z użyciem przemocy. Jednak to nie wszystko. Był też notowany za kierowanie gróźb karalnych wobec pokrzywdzonej.

Do czego doszło w miejscu zdarzenia? Okazało się, że mężczyzna w trakcie awantury zaatakował znajomą nożem kuchennym.

-Kobieta, która ucierpiała w wyniku tego 38-latka, trafiła do szpitala. Na szczęście jej życiu  nie zagraża obecnie niebezpieczeństwo – mówi reporterowi Radia Piekary Marcinowi Hirnykowi mł. asp. Sebastian Bijok z zabrzańskiej policji.

Zatrzymanemu grozi teraz nawet dożywotnie więzienie. Po zebraniu przez śledczych materiału dowodowego prokurator przedstawił mężczyźnie zarzut usiłowania zabójstwa. W poniedziałek zabrzański sąd zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla 38-latka.

Śledczy ustalają motywy działania mężczyzny oraz szczegółowy przebieg zdarzenia. Za usiłowanie zabójstwa mężczyźnie grozi nawet dożywotni pobyt w więzieniu.

Areszt za usiłowanie zabójstwa