Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Nowa linia minibusowa w Tarnowskich Górach. Wnioskowali o nią mieszkańcy

Autor: w dniu 2024-02-28

Mieszkańcy Tarnowskich Gór będą mieć do dyspozycji nową linię minibusową. To odpowiedź na zgłoszone przez nich zapotrzebowanie.

Już niebawem planowane jest uruchomienie kolejnej linii minibusowej na terenie Tarnowskich Gór. Połączy dzielnice Bobrowniki Śląskie Piekary Rudne, Repty Śląskie, Stare Tarnowice, Osadę Jana oraz Centrum.

Nowa linia minibusowa w Tarnowskich Górach

Z tarnogórskiego dworca przez Osadę Jana, Bobrowniki Śląskie, Repty Śląskie, Stare Tarnowice do Górnośląskiego Centrum Rehabilitacji. Nowa linia minibusowa w pierwszy kurs po Mieście Gwarków wyjedzie w najbliższy poniedziałek:

– Mieszkańcy poprosili o dodatkową linię busową. Zobaczyli, że pod koniec 2022 roku ruszyły trzy linie, które łączą centrum Tarnowskich Gór z takimi – my to nazywamy – "białymi plamami" – miejscami, gdzie autobusy nie dojeżdżały, bo się nie dało, bo to miejsca, gdzie duży autobus nie wjedzie. Trzy takie linie cieszą się dużą popularnością. Mieszkańcy innych dzielnic zobaczyli, że to jest fajne, potrzebne, dobrze funkcjonuje i poprosili o kolejną taką linię z Rept do centrum miasta – mówi Ewa Kulisz z tarnogórskiego magistratu.

Dzięki nowej linii 749 łatwiej będzie dotrzeć do kopalni zabytkowej, sztolni, parku w Reptach, Szybu Staszic czy Rezerwatu Segiet. Łącznie na tej trasie powstanie 21 nowych przystanków. Linia będzie kursować od 4 marca, a rozkład jazdy dostępny jest TUTAJ.