Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Koleje Śląskie dają pracę. Kto może znaleźć zatrudnienie?

Autor: w dniu 2023-12-14

Niektórzy marzyli w dzieciństwie, by zostać kolejarzem. Charakterystyczny mundur i podróże pociągiem również dla dorosłych cały czas mają pewien nieodparty urok, choć to nie wszystko. Pracując w spółce związanej z transportem kolejowym trzeba wykonywać szereg zadań służących innym, którzy chcą dotrzeć do wybranego celu.  

Teraz jest okazja, by ziścić marzenia o znalezieniu pracy związanej z transportem kolejowym. Koleje Śląskie szukają pracowników. Spółka podkreśla równocześnie, że kolej w Polsce się rozwija, a wraz z nią całe województwo śląskie. Dla wielu zatem praca w spółce kolejarskiej może okazać się dobrym wyborem – perspektywicznym i dającym poczucie stabilizacji.

Poszukiwani nie tylko maszyniści

Koleje Śląskie aktualnie poszukują osób chętnych do pracy na stanowisku komisarza odbiorczego i starszego specjalisty ds. zamówień publicznych. Zatrudnienie znajdzie też maszynista pojazdów trakcyjnych oraz mechanik taboru. Spółka chętne zatrudni elektronika, rewidenta taboru, zwrotniczego, specjalistę ds. kontrolingu i planowania finansów a wreszcie specjalistę ds. administracji infrastrukturą.

Dla specjalistów i nie tylko

Niektóre ze stanowisk wymagają, jak zaznacza spółka, posiadania odpowiednich kwalifikacji i uprawnień. Aby pracować jako maszynista pojazdów trakcyjnych trzeba mieć odpowiednią licencję oraz świadectwo maszynisty. Kandydat na rewidenta taboru powinien dysponować świadectwem zdania egzaminu kwalifikacyjnego oraz uprawnieniami do wykonywania tej pracy. Z kolei kandydat na zwrotniczego musi przedstawić świadectwo zdania egzaminu kwalifikacyjnego i uprawnienia do wykonywania zawodu. O pracę na niektórych z wymienionych stanowisk starać się mogą wszyscy. Pierwszeństwo mieć będą osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje.  Jeśli w ogłoszeniu jest informacja o niezbędnych wymaganiach, to oznacza, że podejmując pracę, należy posiadać już określone uprawnienia.

Więcej informacji: https://www.kolejeslaskie.com/bip-2/praca/