Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Radzionkowska do naprawy. Wykonawca będzie zrywać asfalt

Autor: w dniu 2023-12-14

Wylali asfalt, a będą musieli go zrywać. Taka sytuacja będzie miała miejsce na ulicy Radzionkowskiej w Piekarach Śląskich. Okazuje się, że wykonawca wykonał szereg błędów w trakcie prowadzonych prac.

Firma remontująca ulicę Radzionkowską w Piekarach Śląskich zniszczyła warstwę ścieralną tej drogi. Lista błędów jest spora, na co zwrócił uwagę wiceprezydent Piekar Śląskich Krzysztof Turzański.

Ulica Radzionkowska do gruntownych napraw

Wiceprezydent Piekar Śląskich zwraca uwagę na zaasfaltowanie infrastruktury wodociągowej, uszkodzenie fragmentu jezdni przy krawężniku, garb na jezdni i popękaną nawierzchnię wokół studzienek. Wykonawca będzie zrywać warstwę ścieralną i położy ją od nowa. Widoczne uchybienia zauważone zostały też na chodniku i ścieżce rowerowej.

Dlaczego wcześniej nie zrobiono dokładniejszej inspekcji drogi? Wpłynęła na to przede wszystkim pogoda, ale zostanie to nadrobione w przyszłym tygodniu. Dodatkowo Turzański poinformował, że wykonawca chciał załatać "niedoróbki", ale nie ma na to zgody władz miasta. Cała nawierzchnia będzie kładziona od nowa – na koszt wykonawcy. Zresztą z uwagi na pogodę niewykluczone, że te roboty wykonane będą dopiero wiosną. Problemem jest również kwestia użytkowania nieodebranej drogi.

– Czy będzie można ją otworzyć do czasu prowadzenia kolejnych prac? Trwają analizy tego tematu – odnosi się do sprawy wiceprezydent Turzański.

Dodaje, że nie są to pierwsze problemy z wykonawcami. Wymienia problemy z ulicą Dawina, gdzie wykonawca wyrównywał nierówności z pomocą… walca.

– Na szczęście dzięki szybkiej interwencji mieszkańców wstrzymaliśmy "prace". Taki był pomysł na przygotowanie drogi do ostatecznego odbioru. Oszaleć można. Chciałbym doczekać współpracy z wykonawcą, który nie wycina takich numerów i chociaż jednej inwestycji, która przebiegnie w sposób bezusterkowy – kwituje Turzański.

Podkreśla, że realizowanie różnych inwestycji na terenie miasta nierozerwalnie związane jest z problemami, które występują podczas procesu, ale należy je przezwyciężyć i realizować kluczowe zadania, mimo trudności, które się zdarzają.