Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Koleje Śląskie mają ofertę specjalną dla rodzin

Autor: w dniu 2023-11-21

Koleje Śląskie zachęcają do korzystania z oferty specjalnej, przygotowanej z myślą o rodzinach. Co proponuje przewoźnik i o czym należy pamiętać?

Przed okresem świątecznym wielu ludzi coraz częściej podróżuje w towarzystwie członków swoich rodzin. Koleje Śląskie przypominają, że pasażerowie mogą skorzystać z oferty specjalnej o nazwie "Rodzina".

Na co pozwala oferta specjalna? Otóż na jej podstawie obowiązuje 30% ulgi dla osób podróżujących wspólnie z dziećmi do 16. roku życia. To propozycja dla grupy składającej się z 2-6 osób (w tym maksymalnie dwie osoby dorosłe i minimum jedno dziecko). Dzieci mogą skorzystać przy tym, jak informują Koleje Śląskie, z indywidualnych uprawnień do ulgi ustawowej.

Oferta ma zastosowanie przy przejazdach w pociągach uruchamianych przez Koleje Śląskie przewidzianych w rozkładzie jazdy, z wyłączeniem pociągów o charakterze komercyjnym. Bilety można nabyć:
1) w punktach odprawy, w biletomatach, w internetowych i/lub mobilnych kanałach sprzedaży – najwcześniej na 30 dni przed dniem wyjazdu,
2) w pociągu u personelu pokładowego oraz za pośrednictwem aplikacji mobilnej SkyCash na warunkach określonych w Regulaminie usługi Bilet elektroniczny w Kolejach Śląskich – wyłącznie w dniu wyjazdu.

Co istotne, ulgę 30% stosuje się na podstawie dokumentu stwierdzającego wiek dziecka. Rezygnacja z przejazdu części osób dozwolona jest pod warunkiem, że liczba uczestników kontynuujących podróż nie będzie mniejsza niż 2 osoby, w tym jedno dziecko do ukończenia 16 roku życia. Warto także wiedzieć, że – podkreśla przewoźnik – oferta Rodzina nie łączy się z innymi ofertami.