Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Śledczy przejęli 1,5 kilograma amfetaminy

Autor: w dniu 2023-11-21

Kryminalni z Mikołowa zatrzymali 34-letniego mężczyznę, który odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków. Mieszkaniec Orzesza wpadł w centrum Łazisk Górnych z ponad kilogramem amfetaminy. Resztę znaleziono w jego garażu – w sumie ponad 1,5 kilograma.

Mikołowscy kryminalni zatrzymali 34-letniego mieszkańca Orzesza na ulicy Chopina w Łaziskach Górnych. Mężczyzna miał w samochodzie ponad kilogram amfetaminy. Część narkotyków była już poporcjowana na "działki", a reszta gotowa do podzielenia. Czarnorynkową wartość narkotyków oszacowano na kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Dom mężczyzny został przeszukany przy pomocy szkolonego psa. W domu mężczyzny znaleziono – oprócz tego, co było w aucie – kolejną porcję narkotyków, czyli łącznie blisko 1,5 kilograma. Śledczy zabezpieczyli należącą do 34-latka gotówkę – ponad 50 tysięcy złotych, kilka tysięcy euro oraz kilkaset dolarów.

W niedzielę 19 listopada orzeszanin trafił do Prokuratury Rejonowej w Mikołowie, gdzie usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków. Na wniosek śledczych podejrzany został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu nawet 10 lat więzienia.