Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Muzeum Hutnictwa w Chorzowie świętuje drugą rocznicę działalności

Autor: w dniu 2023-11-21

Urodziny "Królestwa Żelaza" rozpoczęły się dzisiaj i będą trwały do 26 listopada. Co przewidziano w ramach tego kilkudniowego wydarzenia? Przede wszystkim zwiedzanie obiektów związanych z przemysłem, choć nie tylko.

W dniach 21-26 listopada zaplanowano, w ramach kilkudniowego świętowania, ponad 30 wydarzeń zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i dla pasjonatów hutnictwa oraz szeroko pojętej industrii.

Tym razem, aby zmieścić w kalendarzu wszystkie urodzinowe atrakcje, muzeum świętować będzie niemal cały tydzień. W dniach 21-26 listopada br. zaplanowano ponad 30 wydarzeń zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i dla pasjonatów hutnictwa oraz szeroko pojętej industrii.

Zajrzeć będzie można w miejsca na co dzień niedostępne. Wraz z Królestwem Żelaza swoje drzwi szeroko otworzą działające zakłady przemysłowe w Chorzowie, Bytomiu, Rudzie Śląskiej i Świętochłowicach.

Będzie to niezwykła okazja, aby przekonać się, że górnośląski przemysł tętni życiem. Ponadto Muzeum zaprosi swoich gości na warsztaty własnoręcznego wykuwania pamiątek i tworzenia toreb z unikatowymi elementami hutniczymi. Przewidziano również spotkanie autorskie z Kamilem Iwanickim – autorem książki "Familoki", a także inauguracja najnowszej wystawy czasowej "Sztuka wobec przemysłu", zrealizowanej dzięki wsparciu ArcelorMittal Poland.

Wisienką na urodzinowym torcie będą aż dwie premiery: familijnego spektaklu Lufcika Na Korbkę " Ale ogień! Przetopek i tajemnica Królestwa Żelaza", a także komedii w wykonaniu Impro Silesia "Hutnicza Saga – spektakl improwizowany na gorąco". Będzie się działo!

Szczegóły: muzeumhutnictwa.pl