Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Koleje Śląskie największym organizatorem ferii w regionie?

Autor: w dniu 2024-02-15

Blisko 113 tys. dzieci i młodzieży skorzystało z przejazdów pociągami Kolei Śląskich za złotówkę. Specjalna promocyjna oferta obowiązywała w czasie ferii zimowych w województwie śląskim – od 27 stycznia do 11 lutego i była inicjatywą marszałka Jakuba Chełstowskiego. Najwięcej młodych ludzi wybrało podróż pociągiem do Krakowa i Bielska-Białej.

Z blisko 113 tys. przewiezionych pasażerów w wieku od 4 do 18 lat (młodsi pasażerowie zawsze jeżdżą pociągami za darmo), Koleje Śląskie – jak informuje spółka – stały się największym organizatorem zimowego wypoczynku w regionie. Wypoczynku, który zimowym był tylko z nazwy. Dodatnie temperatury i deszczowa aura pokrzyżowały plany wielu rodzinom.

Kierunek zwiedzanie

Od 27 stycznia do 11 lutego Koleje Śląskie sprzedały 112 792 biletów za złotówkę.

– Dzięki promocji ułatwiliśmy najmłodszym tanie podróżowanie w trakcie ferii zimowych, które pod względem pogodowym pozostawiały wiele do życzenia. Statystyki poszczególnych linii obsługiwanych przez Koleje Śląskie pokazują, że to był strzał w dziesiątkę, bo mieszkańcy województwa śląskiego wykorzystali słotę na zwiedzanie Krakowa, Bielska-Białej czy Częstochowy – wylicza Jakub Chełstowski, Marszałek Województwa Śląskiego.

Fot. Koleje Śląskie

Kraków wybierany najchętniej

Najwięcej biletów za złotówkę sprzedano w relacji Katowice – Kraków – Katowice (5,2 tys.). Popularna była też Bielsko-Biała – na trasie do klimatycznego miasta u stóp Beskidów sprzedano niespełna 4 tys. biletów.

– Wielu z naszych najmłodszych pasażerów wybierało też Częstochowę, Gliwice, Katowice i Rybnik. To była doskonała promocja Kolei Śląskich i transportu publicznego. Za podróż trzeba było zapłacić symboliczną złotówkę, aby w zamian dostać szybką i wygodną podróż w wymarzone miejsce lub… wiele miejsc – bo każdy młody człowiek mógł kupić tyle biletów, ile dusza zapragnie – mówi Patryk Świrski, prezes Kolei Śląskich.

Tańsza podróż dla całych rodzin

Wielu najmłodszych podróżowało z rodzicami. Ci także mogli liczyć na zniżkę, która jest w ofercie Kolei Śląskich cały czas. To oferta specjalna "Rodzina" pozwalająca na zakup biletów z 30-proc. rabatem rodzicom dzieci do lat 16.