Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Pożar w Bielsku-Białej. Poszkodowana jedna osoba

Autor: w dniu 2024-02-15

Nieprzytomny mężczyzna został wyniesiony przez strażaków z płonącego mieszkania. Akcja gaśniczo-ratunkowa prowadzona była dziś nad ranem, a przyczyny wyjaśniają śledczy.

Pożar w kamienicy przy ulicy Jana Sobieskiego w Bielsku-Białej wybuchł dzisiaj przed godziną 4:00. Wskutek tego wydarzenia został ranny 66-letni mężczyzna. Po wstępnych działaniach Ratowników Bielskiego Pogotowia Ratunkowego został zabrany do szpitala. Dwóch pozostałych lokatorów opuściło budynek o własnych siłach jeszcze przed przybyciem służb ratunkowych.

Pożar w Bielsku-Białej. Poszkodowana została jedna osoba

Do akcji ratunkowej zadysponowano cztery jednostki straży pożarnej, których działania na miejscu rozpoczęły się od wejścia do zadymionego budynku i rozpoznania terenu. Następnie strażacy przystąpili do gaszenia pożaru, który swoim zasięgiem objął głównie meble i kanapę.

Fot. st. kpt. Paweł Nycz, KM PSP Bielsko-Biała

Po wstępnych działaniach ewakuowano resztę mieszkańców bloku. Z powodu wyraźnego zadymienia klatki schodowej działania były utrudnione i część lokatorów została ewakuowana przez okna dachowe przy pomocy zwyżki strażackiej. Wszystkich uczestników zdarzenia przebadali medycy z Bielskiego Pogotowia Ratunkowego – nie było potrzeby hospitalizacji.

Końcowe czynności polegały na wyniesieniu za zewnątrz spalonego wyposażenia mieszkania i kompletnym oczyszczeniu powietrza w mieszkaniach z resztek dymu i zanieczyszczeń.
Działania na miejscu zakończono około godz, 6:00. Przyczynę pożaru ustala policja.