Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Zegar w Chorzowie Batorym do remontu

Autor: w dniu 2024-02-15

Dla wielu osób zegar ten ma duże znaczenie i wartość sentymentalną. By mógł nienagannie wykonywać swoją pracę, musi być cyklicznie poddawany niezbędnym naprawom. Ostatnio podjęto niezbędne działania w tym zakresie.

Big Benem może nie jest, ale posiada za to wartość sentymentalną. Zegar stojący od pół wieku przy skrzyżowaniu ulic Batorego i Czempiela w Chorzowie Batorym przejdzie naprawę. Ta jest konieczna, bo czasu nie odmierza już od dwóch tygodni.

-Funkcjonuje od wielu lat. Jest umieszczony na ważnym skrzyżowaniu, przy dojeździe do autostrady A4. Kiedyś wskazywał czas hutnikom, którzy pędzili do pracy lub wracali z pracy. Ten zegar przez lata stał się symbolem Chorzowa Batorego. Mieszkańcy są do niego przyzwyczajeni, choć architektonicznie nie jest to cudo, ale wartość sentymentalną z pewnością ma.  Co kilka, kilkanaście lat dbamy o niego. Jest to zegar pod chmurką, więc co kilka, kilkanaście lat dbamy o niego. Przyszła na niego pora, by odświeżyć jego wygląd i będzie to robione w tym roku – potwierdza Marcin Michalik, wiceprezydent Chorzowa.

Fot. UM Chorzów

Ostatnia, gruntowna modernizacja znanego, chorzowskiego zegara miała miejsce 9 lat temu. Modernistyczna konstrukcja została ufundowana przez chorzowskich rzemieślników w 1974 roku. Zegar był wtedy nowoczesnym pomnikiem, witającym wjeżdżających do miasta gości.

Fot. UM Chorzów