Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Piekary Śląskie: Domowy oprawca trafił do aresztu

Autor: w dniu 2024-02-15

Miał zakaz zbliżania się do najbliższych, ale złamał to postanowienie, a teraz poniesie konsekwencje. Domowy oprawca trafił do aresztu na najbliższe trzy miesiące.

Policjanci niejednokrotnie podkreślali, że ci, którzy są agresywni wobec najbliższych, powinni ponieść karę. O tym, że sprawiedliwość upomina się o agresorów przekonał się mężczyzna, który znęcał się nad swoimi bliskimi.

Mundurowi z Piekar Śląskich zatrzymali agresora, który znęcał się w sposób psychiczny nad żoną oraz jej synem, a także kierował wobec kobiety groźby, wszczynał awantury i naruszył jej nietykalność. Wyszło jednak na jaw, że nie była to pierwsza tego rodzaju sytuacja.

W trakcie prowadzonego postępowania policjanci ustalili, że mieszkaniec Piekar Śląskich znęcał się nad rodziną od dłuższego czasu. Ubliżał, zastraszał, groził i stosował przemoc psychiczną. Wszystko działo się na oczach dzieci. Mężczyzna ignorował wcześniej wydany zakaz kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonych, dlatego sąd przychylił się do wniosku śledczych i prokuratury. Zastosował wobec 41-latka tymczasowe aresztowanie. Najbliższe 3 miesiące mężczyzna spędzi w izolacji.

Znęcał się nad niepełnosprawną żoną. Jest w areszcie

Mundurowi tymczasem przypominają, że za znęcanie kodeks karny przewiduje karę do 5 lat więzienia, a ten, kto znęca się nad osobą nieporadną ze względu na wiek, podlega karze do 8 lat pozbawienia wolności.

Potrzebujesz pomocy? Zobacz, gdzie możesz otrzymać wsparcie.