Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Koleje Śląskie z ofertą specjalną na długi weekend

Autor: w dniu 2024-05-28

Dodatkowe pociągi i oferta specjalna pod nazwą "W grupie raźniej" – propozycja Kolei Śląskich na nadchodzący długi weekend 29 maja – 2 czerwca.

Oferta "W grupie raźniej" to coś dla tych, którzy lubią podróżować w towarzystwie. Na czym polega? Jedna osoba kupuje bilet ważny przez 24 godziny w cenie 100 złotych i zabiera ze sobą trzy dodatkowe osoby we wspólną podróż Kolejami Śląskimi. Oferta obowiązuje na wszystkich trasach obsługiwanych przez regionalnego przewoźnika z wyłączeniem odcinka Chałupki – Bohumin.

– Bilety w tej ofercie można kupować w przedsprzedaży, do czego gorąco zachęcamy – mówi Bartłomiej Wnuk, rzecznik prasowy Kolei Śląskich.

Dodatkowe połączenia do Wisły

Koleje Śląskie zaplanowały też na długi weekend dodatkowe połączenia do Wisły, którą chętnie wybierają podróżni w dni wolne od pracy. Dodatkowa para pociągów będzie kursować na trasie Katowice – Wisła (Katowice 7:14 – Wisła 9:24, powrót: Wisła 19:34 – Katowice 21:19). Wzmocniona zostanie też komunikacja do tego beskidzkiego kurortu z Rybnika (Wisła 9:42 – Rybnik 11:08, powrót: Rybnik 11:54 – Wisła 13:21).

Velo Cug dla rowerzystów

Na tory wyjedzie też Velo Cug, czyli pociąg z 36 miejscami na rowery. Velo Cug powstał przede wszystkim z myślą o weekendowym połączeniu Katowice – Wisła Głębce, ale w wybranych godzinach będzie nim można podróżować także z Katowic do Raciborza, Zwardonia i Tychów oraz na linii Chałupki – Racibórz. Pasażerowie łatwo znajdą wszystkie połączenia obsługiwane przez Velo Cug w liniowym rozkładzie na stronie internetowej Kolei Śląskich www.kolejeslaskie.pl w zakładce "Liniowy Rozkład Jazdy".

Coraz częściej wybieramy kolej

Ostatni długi majowy weekend pokazał, jak informują Koleje Śląskie, że turyści coraz częściej wybierają kolej jako środek transportu. Od środy 1 maja do niedzieli 5 maja relację z Katowic do Zwardonia wybrało prawie 28 tys. pasażerów. Do Wisły ze stolicy województwa śląskiego podróżowało, jak informuje przewoźnik, ponad 14 tys. osób.