Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Podpalił swój dom. Wiadomo, co nim kierowało

Autor: w dniu 2024-05-28

Podpalił swój dom. Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania pożaru zagrażającego życiu i zdrowiu osób oraz za kierowanie gróźb względem członków rodziny. Jest w areszcie. Co skłoniło go do podjęcia działań, które doprowadziły do wielotysięcznych strat?

Do niecodziennych zdarzeń doszło w ubiegłą środę, kiedy mieszkaniec Myszkowa podpalił swój dom. Po odebranym zgłoszeniu o pożarze jednego z budynków, na miejsce natychmiast zostały skierowane służby ratownicze.

Podpalił swój dom. Wiadomo, co nim kierowało

Policjanci ustalili, że do powstania pożaru mógł przyczynić się właściciel domu, który po wszystkim poszedł w nieznanym kierunku. Mundurowi dowiedzieli się, gdzie mężczyzna może przemieszczać się poszukiwany mężczyzna i zatrzymali go po pościgu.

Mieszkaniec Myszkowa w chwili zatrzymania miał blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie. Jak ustalili policjanci, od kilku lat był skonfliktowany z żoną.

– Biegły ocenił, że do pożaru doszło w wyniku rozlania a następnie podpalenia substancji łatwopalnej w kilku miejscach. Na szczęście w wyniku zdarzenia nie ucierpiał żaden domownik. To wydarzenie spowodowało straty rzędu blisko 300 tysięcy złotych – informuje sierż. Klaudia Zenderowska z myszkowskiej policji.

58-letni mężczyzna usłyszał dwa zarzuty: spowodowania pożaru zagrażającego życiu i zdrowiu osób oraz kierowania gróźb karalnych. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.