Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Podpalił auto sąsiadowi. Powód? Zemsta

Autor: w dniu 2022-12-22

Drobne nieporozumienie na drodze potrafi niektórych rozsierdzić do tego stopnia, że za wszelką cenę szukają zemsty. Mężczyzna, którego dotyczy ta historia, postanowił podpalić sąsiadowi auto.

Zdarzenie, które zakończyło się poważnymi zniszczeniami dwóch samochodów miało miejsce w niedzielę. Kilka minut po godzinie 5:00 policjanci z Jastrzębia-Zdroju otrzymali informację, że na terenie miasta doszło do pożaru dwóch aut.

Podpalił auto sąsiadowi. Z uwagi na sytuację na drodze

Kiedy mundurowi przyjechali na miejsce na własne oczy przekonali się, że spłonęły dwa auta osobowe – opel oraz mercedes zaparkowane przed prywatną posesją. Chwilę później rozpoczęli poszukiwania osoby odpowiedzialnej za ten akt wandalizmu. Już kolejnego dnia wyszło na jaw, że ogień podłożył 42-letni sąsiad poszkodowanego właściciela spalonego auta. Tłumaczył, że zrobił to w akcie zemsty, gdyż sąsiad wcześniej na zaśnieżonej drodze zbyt szybko jego zdaniem przejechał obok niego swoim samochodem. Zostało to odczytane jako zagrożenie zasługujące na karę. Mężczyzna przyznał się do tego, co zrobił. O jego dalszym losie będzie decydował sąd.

Ostatnia, głośna sprawa podpalenia samochodów miała miejsce w Zabrzu, gdzie w ogniu stanęło łącznie, jak się okazało, 21 pojazdów. Podpalacza – 32-letniego mieszkańca miasta – zatrzymano.

Źródło i zdjęcie: KMP Jastrzębie-Zdrój