Teraz gramy:

Title

Artist
Background

VeloCug i rezerwacja miejsc dla rowerów. Przewoźnik niebawem uruchamia usługę

Autor: w dniu 2024-04-18

Regionalny przewoźnik z myślą o miłośnikach jednośladów wdraża stworzone dla nich ułatwienia. Na co mogą liczyć, wchodząc do składów Kolei Śląskich. Przedstawiono szczegóły.

Więcej miejsca dla podróżujących koleją rowerzystów. Spółka jeszcze w tym miesiącu uruchamia możliwość rezerwacji miejsc dla jednośladów w swoich składach. Dodatkowo wypuszcza na tory VeloCug – kursujący w najciekawsze miejsca województwa pociąg, gdzie – wedle zapowiedzi – takich miejsc dla rowerów będzie zdecydowanie więcej niż w innych pociągach.

-Velocug to jest taka niespodzianka dla rowerzystów. Wagon, który pozwoli na przewiezienie 36 rowerów, który będzie tak zaprojektowany, aby po pierwsze w komfortowych warunkach móc przewieźć swój jednoślad, a po drugie będzie poruszał się na tych trasach, na których mamy największe obłożenie rowerzystów – zaznacza wiceprezes Kolei Śląskich, Tomasz Niedziela. – VeloCug będzie można w prosty sposób odnaleźć w naszym liniowym rozkładzie jazdy na stronie kolejeslaskie.pl. To nie tylko linia Katowice-Wisła Głębce, ale też inne połączenia – do Raciborza, Tychów i Zwardonia – dodaje rzecznik Kolei Śląskich Bartłomiej Wnuk.

Warto przy tym pamiętać, że warto – chcąc przewieźć rower – prosić o pomoc obsługę pociągu.

-Możemy udać się do czoła pociągu – do kierownika pociągu bądź drużyny konduktorskiej, zapytać o możliwość przejazdu. Jeśli warunki bezpieczeństwa będą na to pozwalały, to będziemy pozwalali na przewóz większej ilości rowerów. Tu wyłączna kompetencja jest w rękach naszych drużyn konduktorskich – dodaje wiceprezes Kolei Śląskich Tomasz Niedziela.

Pierwszy VeloCug wyjedzie na śląskie tory 27 kwietnia.