Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Kolekcja biżuterii do wzięcia. Odbędzie się licytacja

Autor: w dniu 2023-10-20

Urząd Skarbowy w Rybniku jak skarbiec Ali Baby. Na licytację trafiła duża kolekcja biżuterii. Chętni mogą ją mieć, jeśli mają już zarezerwowaną odpowiednio duże pieniądze.

Na licytację w Urzędzie Skarbowym w Rybniku trafił duży zestaw damskiej i męskiej biżuterii. Wiadomo, na ile wyceniono jej wartość. Ten, kto chce wejść w posiadanie kolekcji, powinien odłożyć sporą sumę.

Kolekcja biżuterii wystawiona na licytację

Wiadomo, że pokaźny zestaw wyrobów jubilerskich należy do osoby, która zajmowała się sprzedażą tego typu produktów. Licytowane przedmioty to przede wszystkim kolczyki, pierścionki, wisiory, łańcuszki, bransolety, również biżuteria srebrna, obrazki, pamiątki komunijne i tzw. drzewka szczęścia. Jak podają urzędnicy, cały zestaw liczy niemal 1 tys. elementów.

Nie było chętnych

To drugie podejście do sprzedaży ruchomości. Przy pierwszej próbie nie zgłosił się żaden chętny. W drugiej licytacji cena wywołania wynosi 22,5 tys. zł, czyli połowę wartości przedmiotu postępowania, który wyceniono na 45 tys. zł.

Licytacja odbędzie się w siedzibie Urzędu Skarbowego w Rybniku 24 października, w samo południe. Chętni będą mogli oglądać wartościowe przedmioty tylko w tym dniu w godzinach 10:00-11:30. Warunkiem przystąpienia do licytacji jest wpłata wadium w wysokości 4,5 tys. zł.

Biżuteria to standard, ale licytuje się bardziej nietypowe przedmioty

Biżuteria to standardowy przedmiot licytacji, jednak urzędy skarbowe wystawiają na sprzedaż też inne, bardziej nietypowe rzeczy, a wśród nich m.in. maszyny dziewiarskie, maszyna do druku tamponowego, skuter wodny, zgrzewarka automatyczna, przecinarka plazmowa, komputerowy analizator diagnostyczny do pomiaru drgań maszyn wirujących. Na licytacje trafiały także: prasa hydrauliczna, samochód pogrzebowy, narzędzia endoskopowe, szafa chłodnicza do kwiatów czy koparka.

Bitcoin w urzędzie skarbowym

Również wśród nieruchomości znajdują się wyjątkowe pozycje. W pierwszym kwartale tego roku KAS wystawiła na sprzedaż teren dawnego browaru Kmicic w Częstochowie.