Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Bitcoin w urzędzie skarbowym

Autor: w dniu 2023-02-07

To marzenie wielu – ale nie każdy może sobie na niego pozwolić. Teraz jest szansa. Pierwszy Urząd Skarbowy w Gliwicach będzie licytować bitcoina, a właściwie jego małą cząsteczkę.

7 marca 2023 r. o godz. 10.00 w siedzibie Pierwszego Urzędu Skarbowego w Gliwicach  odbędzie się jedna z pierwszych licytacji nietypowej ruchomości – bitcoina.

Bitcoin – na ile wyceniono wartość?

Przedmiotem oferty jest 0,12728813 Bitcoina (BTC). Urząd oszacował wartość "przedmiotu" na 12.703,00 zł. Cena wywoławcza wynosi 9.527,30 zł co stanowi 75 % szacowanej wartości kryptowaluty. Ponieważ licytowana ruchomość ma wartość większą niż 10 tys. zł, osoby biorące udział w licytacji będą musiały wpłacić wadium wysokości 10 proc. wartości szacunkowej, czyli 1.270,30 zł.

Specyficzność Bitcoina powoduje, jak informuje KAS, że przedmiot licytacji jest wyjątkowy, jednak sama licytacja będzie przebiegała w standardowej odsłonie, czyli każdy może w niej wziąć udział po uprzednim wpłaceniu wadium, a wygrywa ten, kto zapłaci najwięcej.

Osoby zainteresowane licytacją mogą sprawdzić stan ruchomości pod adresem portfela publicznego: 39bAQ2veaXbiT63zhocMdxCij5DzGFLERh. Klucz do portfela publicznego zostanie wydany po wpłacie całej należnej kwoty.

Przekazanie klucza nastąpi w siedzibie Prokuratury Okręgowej w Gliwicach przy ulicy Dubois 16 w obecności pracownika urzędu skarbowego oraz prokuratora.

Szczegóły dotyczące licytacji dostępne na stronie śląskiej KAS w zakładce ogłoszenia.


Komentarze

Co o tym sądzisz?

Twój adres e-mail nie zostanie upubliczniony.Wymagane pola oznaczone są *.