Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Sąsiad okazał się złodziejem

Autor: w dniu 2023-10-20

Okazja, jak mówią, czyni złodzieja. Przekonał się o tym pewien mężczyzna, który był pewien, że jego narzędzia są bezpieczne pod wiatą. Pomylił się, a jego nieuwagę wykorzystał… sąsiad.

Mało kto spodziewa się, że sąsiad może okazać się złodziejem, jednak ta historia pokazuje, że może dojść do takiej sytuacji. To nie wszystko. Wygląda na to, że może to być osoba, która bardzo sprawnie pozbywa się zrabowanego łupu.

Sąsiad okazał się złodziejem

We wtorek po godzinie 16.00 policjanci z bieruńskiej komendy zostali wezwani na interwencję, gdzie według zgłoszenia doszło do kradzieży na jednej z posesji w gminie Bojszowy. Mundurowi zastali na miejscu zgłaszającego, który oświadczył, że spod wiaty na jego posesji zostały skradzione elektronarzędzia oraz narzędzia i przedmioty ogólnobudowlane. Jak się okazało, wartość skradzionego mienia wyniosła 4.000 złotych.

W trakcie wykonywanych czynności ustalono dane prawdopodobnego sprawcy. Był nim 41-letni sąsiad pokrzywdzonego. Złodziej został namierzony po tym, jak sprzedał na skupie złomu elementy konstrukcyjne cechownika aluminiowego robionego na zamówienie. Mężczyzna został zatrzymany. Usłyszał zarzut kradzieży. Za popełnione przestępstwo grozi mu teraz kara nawet 5 lat więzienia.