Kolizja w powiecie tarnogórskim. Świadek informował służby o szczegółach

Autor: w dniu 2024-11-15

Każdego dnia na drogach dochodzi do wielu, często bardzo niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Przyczyny kolizji mogą być różnorodne i wynikają z błędów popełnianych przez kierowców, nieodpowiednich warunków na drodze czy problemów technicznych pojazdów. Czasem źródło problemu tkwi jeszcze gdzie indziej…

Z policyjnych kronik wynika, że jednym z kluczowych błędów kierowców jest niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Wiadomo przy tym, że zagadnienie to jedynie otwiera długi rejestr, bo kolizje często zdarzają się na skrzyżowaniach, gdy kierowcy nie przestrzegają zasad pierwszeństwa przejazdu. Może to wynikać z nieuwagi kierowcy, błędnej oceny odległości i prędkości innych pojazdów czy braku znajomości przepisów ruchu drogowego. Inne przyczyny to nieprawidłowe wyprzedzanie, ale to nie wszystko.

Spowodował kolizję. Świadek przekazał służbom szczegóły

Prawdziwą zmorą polskich dróg są zmotoryzowani prowadzący  pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Mimo wielu drogowych tragedii i apeli nie brakuje tych, którzy jeżdżą po spożyciu alkoholu czy narkotyków. Tymczasem, pamiętajmy, że substancje psychoaktywne wpływają na zdolności psychofizyczne kierowcy, zmniejszając refleks, koncentrację i zdolność oceny sytuacji. Jazda po alkoholu lub narkotykach zwiększa ryzyko kolizji.

Przykładem może być kierowca zatrzymany w Połomii w powiecie tarnogórskim. Wczoraj po godzinie 21.30 stróże prawa odebrali zgłoszenie o samochodzie, który na ulicy Pyskowickiej w Połomii zjechał z drogi i zahaczył konstrukcją części ładownej pojazdu o drzewo. Świadek zdarzenia przekazał też, że kierujący dostawczym iveco ma się nienaturalnie zachowywać.

Na miejscu zjawili się – przekazuje oficer prasowy tarnogórskiej policji – funkcjonariusze drogówki, którzy ustalili, że 40-letni mieszkaniec województwa dolnośląskiego kierował pojazdem pod wpływem amfetaminy.

Prosto z miejsca zdarzenia mężczyzna trafił na komendę, a następnie do szpitala, gdzie pobrana do badań krew, potwierdzi wstępne wyniki badania narkotestem. Za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 3 lat więzienia.

Fot. KPP Tarnowskie Góry