Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Kościelny włamywacz schwytany

Autor: w dniu 2023-01-18

Mężczyzna odpowiedzialny za włamania na probostwa w Katowicach i Wodzisławiu Śląskim schwytany. Okazało się, że ma bogatą przeszłość kryminalną. 

Policjanci, którzy zwalczają na co dzień przestępczość przeciwko mieniu zatrzymali sprawcę włamań. Dopuścił się ich na początku stycznia.

Kościelny włamywacz w rękach policjantów

Praca policjantów Sekcji do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Wydziału Kryminalnego KWP w Katowicach zatrzymali mężczyznę, którego podejrzewa się o włamania, do których doszło 8 stycznia na plebaniach Parafii w Katowicach i Wodzisławiu Śląskim. Wybijał szyby w oknach i zabierał ofiary kolędowe. Łącznie, z parafii skradziono ponad 45 tysięcy złotych.

Włamywacz wpadł dzięki nagraniom z monitoringu

W poszukiwaniach pomocne okazały się dobrej jakości nagrania z monitoringu. Mężczyzna przebywał w jednym z podwarszawskich hoteli. Okazało się, że 25-latek był poszukiwany listem gończym i nakazem doprowadzenia w celu odbycia kary 2 lat i 10 miesięcy więzienia, m.in. za włamanie na plebanię na terenie Podkarpacia. Miał przy sobie 7 tysięcy złotych, tysiąc euro i środki psychotropowe.

Kryminalni przypuszczają, że mógł brać udział w podobnych przestępstwach na terenie całego kraju. Niewykluczone, że wkrótce lista zarzutów będzie jeszcze dłuższa. Mężczyzna najbliższe lata spędzi za kratami.


Komentarze

Co o tym sądzisz?

Twój adres e-mail nie zostanie upubliczniony.Wymagane pola oznaczone są *.