Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Kradli szyny kolejowe. Złapano ich na gorącym uczynku

Autor: w dniu 2023-01-18

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei interweniowali na szlaku kolejowym Okradzionów-Dąbrowa Górnicza. Złapali dwie osoby. 

W dniu 12 stycznia 2023 roku funkcjonariusze z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Katowicach ujęli na ,,gorącym uczynku'' sprawców kradzieży szyn kolejowych oraz elementów do ich mocowania.

Szyny kolejowe na celowniku złodziei

Funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Katowicach interweniowali 12 stycznia na szlaku Okradzionów – Dąbrowa Górnicza Towarowa. Złapali tam, na gorącym uczynku, trzech mężczyzn, którzy chcieli ukraść szyny i śruby do ich mocowania.

Chcieli wywieźć łup Fordem Focusem

Kiedy SOK-iści przybyli na miejsce zdarzenia, złodzieje cięli palnikiem tory w stacji towarowej Dąbrowa Górnicza. Próbowali je później wywieść Fordem Focusem. Zabezpieczono 8 pociętych szyn S-49 o długości 1 metra każda i 250 śrub służących do montażu torów kolejowych, a także narzędzia, którymi posługiwali się sprawcy – dwie butle z gazem, palniki do cięcia metalu, klucz hydrauliczny, łom i lewarek.

Mieszkańcy regionu wraz z odzyskanym mieniem kolejowym przekazano funkcjonariuszom z Komisariatu Policji w Sławkowie, którzy prowadzą dalsze czynności w sprawie. Mężczyźni w wieku od 35 do 53 lat usłyszeli już zarzuty. Grozi im kara pozbawienia wolności do 5 lat.


Komentarze

Co o tym sądzisz?

Twój adres e-mail nie zostanie upubliczniony.Wymagane pola oznaczone są *.