Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Kościelny złodziej złapany

Autor: w dniu 2023-10-25

Pozłacany przedmiot kultu religijnego stał się celem dla złodzieja. Ten wykorzystał okazję i niedługi czas po zdarzeniu miał spotkanie z policjantami.

Kryminalni z lublinieckiej komendy zatrzymali mężczyznę, który skradł z kościoła w Woźnikach pozłacaną monstrancję. Został zatrzymany kilka godzin po zdarzeniu.

Kościelny złodziej w rękach policjantów

17 października po godzinie 6.15 dyżurny lublinieckiej komendy został powiadomiony przez pracownika kościoła w Woźnikach o otwartych drzwiach do świątyni, które w ogóle nie są otwierane.

Pracownik poinformował również, że zostały skradzione przedmioty kultu religijnego. Na miejsce przyjechali kryminalni oraz technik kryminalistyki. Po dotarciu do kościoła okazało się, że głównym łupem włamywacza padła pozłacana monstrancja.

Złodziej wszedł bocznymi drzwiami

Śledczy ustalili, że sprawca włamał się do kościoła bocznymi drzwi. Dzięki zebranemu przez śledczych materiałowi dowodowemu już po kilku godzinach mężczyzna został zatrzymany, a skradzione przedmioty odzyskane w całości. Sprawcą zuchwałej kradzieży okazał się 24-latek z Woźnik.

Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie. Podejrzany po przedstawieniu zarzutu kradzieży z włamaniem przyznał się do zarzucanego czynu. Teraz grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Włamanie do kościoła w Brennej. Policja szuka świadków