Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Kradną torebki z siedzeń samochodów. Policja ostrzega

Autor: w dniu 2023-02-20

Torebki znajdujące się na siedzeniach samochodów stały się łakomym kąskiem dla złodziei. Pierwsze tego typu kradzieże odnotowano w powiecie gliwickim. 

Do opisywanych zdarzeń doszło w zeszłym tygodniu na przysklepowych parkingach w Gliwicach i Toszku. Policja podkreśla, że tego typu kradzieży nie odnotowywano od wielu lat. Mundurowi apelują o ostrożność.

Torebki padają łupem złodziei

Pierwszy przypadek zdarzył się przed godziną 13.00 na parkingu centrum handlowego przy ul. Jana Nowaka Jeziorańskiego w Gliwicach. 70-letnia kobieta wsiadła do swojego samochodu, położyła torebkę na siedzeniu pasażera, zapięła pasy i już miała ruszać, gdy pojawił się zakapturzony młody mężczyzna – otworzył drzwi, chwycił za torebkę i uciekł w kierunku Kłodnicy. Pracujący nieopodal pracownik firmy sprzątającej, słysząc krzyk, zorientował się, że doszło do kradzieży i próbował złapać złodzieja. Niestety nie udało się, a mieszkanka Gliwic straciła, oprócz torebki, dokumenty oraz 250 złotych. Do podobnego zdarzenia doszło tego samego dnia po godzinie 18.00 na parkingu supermarketu przy ul. Gliwickiej w Toszku. W tym przypadku pokrzywdzoną była 40-letnia mieszkanka Toszka. Zareagowała i chwyciła swoją torebkę, ale złodziej był silniejszy. Tym razem łupem amatora cudzej własności padło 1000 złotych, smartfon, dokumenty i karta bankomatowa. Śledczy zajmują się wyjaśnieniem sprawy i apelują o ostrożność.

Źródło: KMP Gliwice