Teraz gramy:

Title

Artist
Background

„Kreatywna” księgowa chciała dorobić. Okradła firmę na dużą sumę

Autor: w dniu 2023-10-25

Księgowa okazała się oszustką, która sądziła, że jej działania będą niezauważone. Przeliczyła się, a teraz musi liczyć się z konsekwencjami.

Na początku września policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z będzińskiej komendy, rozpoczęli działania w celu rozwiązania sprawy oszustwa na wielką skalę. Sprawa dotyczyła jednej ze spółek powiatu będzińskiego.

Księgowa chciała dorobić. Wyprowadziła duże pieniądze

Nieuczciwa księgowa narobiła szkód – w momencie wszczęcia policyjnego postępowania – na kwotę blisko 2 milionów złotych, jednak cały czas wzrasta, gdyż trwają dokładne ustalenia strat.

Mundurowi ustalili, iż procederem przestępczym trudniła się od ponad 3,5 roku księgowa, która wyprowadziła z konta zarządzanej spółki na różne rachunki ogromne pieniądze. Kobieta posługiwała się między innymi podrobionymi fakturami, a także zmieniała zapisy danych informatycznych, co umożliwiało wypłaty środków na rachunki bankowe, które nie należały do pokrzywdzonej spółki.

Policja zgromadziła obszerny materiał dowodowy

Policjanci na podstawie wydanych postanowień przez nadzorującego śledztwo prokuratora, w miejscu zamieszkania 49-latki dokonali przeszukań, zabezpieczyli materiał dowodowy, a następnie zatrzymali kobietę, której postawiono zarzut oszustwa związany z mieniem znacznej wartości. Podejrzana została objęta policyjnym dozorem.

Z uwagi na grożący obowiązek naprawienia szkody na rzecz pokrzywdzonej firmy, w ramach ustalonych składników majątkowych, kobiecie dokonano zabezpieczenia mienia o wartości przekraczającej 2 miliony złotych, które mogły zostać przez nią nabyte ze środków pochodzących z przestępstwa. Grozi jej nawet 10 lat więzienia.