Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Krzysztof Respondek upamiętniony. Jest patronem SOS-W

Autor: w dniu 2024-06-06

Krzysztof Respondek, o czym informowaliśmy wczoraj, został uhonorowany przez jedną z placówek edukacyjnych w Tarnowskich Górach. Dzisiaj zorganizowane zostały uroczystości, w których uczestniczył między innymi Krzysztof Hanke.

Krzysztof Respondek zmarł w 2023 roku, czym zasmucił nie tylko swoich najbliższych, ale również miłośników jego twórczości. Wiele osób ciepło wspomina tę wyjątkową postać, która jest od dziś patronem Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Tarnowskich Górach.

Krzysztof Respondek patronem Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Tarnowskich Górach jest pierwszą placówką, która wybrała Krzysztofa Respondka na swojego patrona.

– Krzysztofa Respondka jako patrona szkoły wybrali uczniowie, rodzice, nauczyciele, pracownicy szkoły. To o tyle ważne, że to też człowiek, który przyjeżdżał do tej szkoły – informowała wczoraj, w rozmowie z naszą reporterką Gabi Kokott-Drzyzgą Ewa Kulisz, rzeczniczka tarnogórskiego magistratu.

Krzysztof Respondek będzie "wiecznie żywy". Zapadła decyzja

Krzysztof Respondek jest od dziś nierozerwalnie związany z tarnogórską placówką.

– Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Tarnowskich Górach, w których jest internat, szkoła, centrum pomocy dla dzieci z niepełnosprawnościami, jest tam wolontariat, są harcerze. Będzie to upamiętnienie poprzez nadanie imienia, ale przypominam, że to imię będzie się wszędzie pojawiało. Nazywając placówkę, będziemy używać imienia Krzysztofa Respondka. Przybijając pieczątkę, dając dzieciom świadectwo, dając dyplomy. Tam po prostu Krzysztof Respondek będzie wiecznie żywy w tej szkole – zapowiadała wcześniej Kulisz.

Jak przebiegała dzisiejsza uroczystość? Zgromadziła wielu gości, wśród których znalazł się między innymi Krzysztof Hanke, który przemówił ze sceny do zebranych. Wypowiedział się na temat bólu, który cały czas towarzyszy jemu i innym bliskim osobom, dla których odejście Krzysztofa Respondka było ciosem.

– Dużo czasu musi upłynąć, żeby ten ból został choć w części ukojony, ponieważ postać Krzysia Respondka tak silne odcisnęła piętno na wszystkich, z kim się spotykał, że człowiek nie jest w stanie tak po prostu zapomnieć, przejść do porządku dziennego. […] Wszyscy go lubili, to był fenomen – mówił ze sceny.

Zdjęcie wyróżniające: UM Tarnowskie Góry