Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Kto zostanie halowym mistrzem Piekar Śląskich? Odpowiedź na te pytanie poznamy w niedzielę

Autor: w dniu 2023-01-28

Przed nami piłkarskie emocje w Piekarach Śląskich. W niedzielę odbędzie się XVII edycja Halowych Mistrzostw Piekar Śląskich w Piłce Nożnej o Puchar Prezydenta Miasta. Rywalizacja odbędzie się w Hali MOSiR przy ul. Gen. Ziętka. Otwarcie i rozpoczęcie rywalizacji zaplanowano na godzinę 10.00.

Organizatorem wydarzenia jest, jako ubiegłoroczny zwycięzca, GKS Andaluzja Brzozowice-Kamień (A Klasa) oraz piekarski Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. W turniejowej rywalizacji udział zapowiedziały drużyny z Piekar Śląskich: GKS "Andaluzja" Brzozowice-Kamień (A Klasa), KS Orkan Dąbrówka Wielka (A Klasa) i DKS Czarni Kozłowa Góra (B Klasa).

Skład uczestników uzupełnią, po raz pierwszy, drużyny spoza Piekar Śląskich. Będą to KS Orzeł Bobrowniki, GKS Rozbark Bytom. Pojawi się też ekipa FC Kasztany – zwycięzcy ostatniego Noworocznego Turnieju o Puchar Dyrektora MOSiR.

Halowe Mistrzostwa Piekar Śląskich to stały punkt przygotowań do rundy wiosennej wszystkich piekarskich drużyn. Jako zeszłoroczni zwycięzcy, pełnimy rolę organizatorów turnieju. Tegoroczne Mistrzostwa będą różnić się od poprzednich, ponieważ zaproszone zostały również drużyny spoza naszego miasta. Poza emocjami piłkarskimi, zaplanowaliśmy też inne, ciekawe wydarzenie. Mamy nadzieję, że zawody będą obserwowane przez licznie zgromadzonych kibiców – mówi Szymon Sobota – od grudnia pełniący funkcję Prezesa "Andaluzji".

Turniej halowy to okazja dla kibiców i sympatyków sportu, aby zobaczyć swoje drużyny w okresie przygotowawczym do rozgrywek rundy wiosennej. Dla trenerów i sztabów szkoleniowych możliwość oceny formy zawodników w rywalizacji z innymi drużynami. Oczywiście granie w hali nie odda w pełni spotkaniom na boiskach trawiastych. Jak mogliśmy oglądać w poprzednich edycjach, zapewne i tym razem nie zabraknie prawdziwych sportowych emocji w wykonaniu zawodników walczących o zwycięstwo drużynowe jak i indywidualne wyróżnienia. Zachęcam więc kibiców i sympatyków sportu do wizyty na hali i kibicowania – dodaje Łukasz Ściebiorowski, piekarski radny, przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Rady Miasta Piekary Śląskie.


Komentarze

Co o tym sądzisz?

Twój adres e-mail nie zostanie upubliczniony.Wymagane pola oznaczone są *.