Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Sprytny senior, nie dał się nabrać na policjanta z CBŚ! Zadzwonił na prawdziwą policję

Autor: w dniu 2023-01-28

Na telefon mieszkańca Żywca zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta Centralnego Biura Śledczego i poinformował, że mężczyzna jest zagrożony.

Fałszywy policjant polecił 71- latkowi zebrać jak największą ilość pieniędzy. W trakcie dalszej rozmowy był instruowany, aby gotówkę przekazał policjantowi, który się po nią zgłosi.

Senior nie dał się nabrać. Zadzwonił na prawdziwą policję! Dzięki przekazanym przez niedoszłą ofiarę szczegółowym informacjom, policjanci zastosowali blokady i w krótkim czasie zatrzymali oszusta.

Okazał się nim być 40-letni mieszkaniec Gliwic, który na swoim koncie ma wiele innych przestępstw. Sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt, po rozpoznaniu sprawy może trafić do więzienia na wiele lat.

Po raz kolejny policja przypomina:

• Policja nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy i nigdy nie dzwoni z takim żądaniem.
• Policja nigdy nie informuje telefonicznie o prowadzonych działaniach. Jeżeli odebrałeś taki telefon bądź pewien, że dzwoni oszust.
• Nigdy na czyjeś zlecenie nie przekazuj pieniędzy, nie podpisuj dokumentów, nie zakładaj kont w banku, nie zaciągaj kredytów i nie ujawniaj swoich danych osobowych, numerów PIN, haseł.
• Po rozmowie natychmiast zadzwoń do kogoś bliskiego i opowiedz o zdarzeniu.
• Poinformuj Policję! Każdą próbę wyłudzenia pieniędzy można zgłaszać w dowolnej jednostce lub dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

Źródło: Policja Żywiec


Komentarze

Co o tym sądzisz?

Twój adres e-mail nie zostanie upubliczniony.Wymagane pola oznaczone są *.