Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Nielegalne laboratorium niemal w centrum miasta. Sprawą zajęło się CBŚP

Autor: w dniu 2023-03-24

Policjanci CBŚP zlikwidowali laboratorium narkotyków syntetycznych działające w wynajętym pomieszczeniu magazynowym w Rudzie Śląskiej. 

Policjanci z Zarządu w Bydgoszczy Centralnego Biura Śledczego Policji zwalczający zorganizowaną przestępczość narkotykową dotarli do miejsca, gdzie mogła być produkowana meskalina, pentedron i mefedron. Zatrzymano dwóch mieszkańców Mikołowa. 20-latek i 36-latek wpadli w momencie, gdy wychodzili z wynajmowanego pomieszczenia, gdzie produkowano nielegalne substancje.

Nielegalne laboratorium. W nim narkotyki

Laboratorium znajdowało się w zakamuflowanym miejscu, do którego prowadziło odrębne wejście za stacją transformatorową w Rudzie Śląskiej. W maleńkim lokalu znajdował się namiot (tzw. growbox) z wentylacją i filtrami węglowymi. Zastosowano go, by zniwelować zapachy powstające w trakcie produkcji. Podczas likwidacji laboratorium policjanci zabezpieczyli sprzęt, w tym specjalistyczne szkło laboratoryjne, mieszadła magnetyczne, pompy próżniowe, rozdzielacze, chłodnice i inne. Przejęto także substancje chemiczne i prekursory niezbędne do produkcji narkotyków. W jednym z naczyń znajdowało się ponad 3 litry mefedronu. Z ustaleń policjantów wynika, że w tym miejscu laboratorium mogło działać od blisko 2 tygodni.

Przeszukanie mieszkania zatrzymanego

W miejscu zamieszkania jednego z zatrzymanych policjanci znaleziono karabinek automatyczny AK47 z bagnetem oraz rewolwer. Obie sztuki broni ma przebadać biegły z tego zakresu.

Zatrzymani w Prokuraturze Rejonowej w Rudzie Śląskiej usłyszeli zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Trafili do tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy.

Sprawa, jak przyznają śledczy, ma charakter rozwojowy.