Artist
Background

Maciej Wyderka jedzie na olimpiadę!

Autor: w dniu 2024-07-09

Maciej Wyderka wywalczył kwalifikację olimpijską w biegu na 1500 metrów! Mieszkaniec Piekar Śląskich i wychowanek klubu MKS-MOSM Bytom, absolwent Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego i V Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego im. Kamili Skolimowskiej w Bytomiu, a obecnie student AWF Katowice i zawodnik klubu KS AZS-AWF Katowice wystartuje w Paryżu 2 sierpnia.

W 2023 roku Maciej Wyderka w rozgrywanej w Chengu 31. Letniej Uniwersjady wywalczył złoto na dystansie 800 metrów. 21-latek wprawdzie nie był faworytem, jednak świetnie wypadł na zawodach w Chinach, pokonując finałowy dystans w zaledwie 1:49:09.

Maciej Wyderka na olimpiadzie!

Piekary Śląskie mają swojego olimpijczyka! Maciej Wyderka wywalczył kwalifikację olimpijską w biegu na 1500 metrów. Wychowanek klubu MKS – MOSM Bytom, absolwent Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 11 w Piekarach Śląskich, Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego i V Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego, a obecnie student Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach i zawodnik klubu KS AZS-AWF Katowice wystartuje w Paryżu 2 sierpnia!

Sportowiec był gościem programu "Piątek z MOSIR" Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich, a pod koniec kwietnia odebrał wyróżnienie w Plebiscycie Nasi Sportowcy.
Warto podkreślić, że swoją przygodę z bieganiem piekarzanin rozpoczynał na Biegowym GP w Piekarach Śląskich, w ubiegłe lato pomagał organizacji PKO Piekarski Półmaraton, a w tym roku, jak wspomnieliśmy, wystąpi na Igrzyskach Olimpijskich! Gratulujemy!