Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Małe rzeczy o dużym znaczeniu. Wiedzą o tym w Zagłębiowskim Centrum Onkologii

Autor: w dniu 2024-03-14

Jak ważne jest wsparcie w trudnych chwilach, gdy walczy się z chorobą? Pacjenci Zagłębiowskiego Centrum Onkologii poczuli, że nawet najmniejszy gest ma ogromne znaczenie. Pamiętają o tym również… w Elblągu.

To małe gesty i rzeczy, ale w szpitalu nabierają ogromnego znaczenia. Sto ręcznie wykonanych serduszek, niemal tyle samo specjalnych saszetek na dreny oraz kolorowych poszewek trafiło do pacjentów Oddziału Chirurgii Onkologicznej Zagłębiowskiego Centrum Onkologii w Dąbrowie Górniczej dzięki społecznikom z Regionalnego Centrum Wolontariatu w Elblągu. Cel był jeden: sprawić radość i okazać wsparcie w trudnych chwilach:

-Dostałam serduszko na pocieszenie, niespodziankę i poszewkę na poduszeczkę.  Poprawiają nastrój, człowiek czuje się taki zaopiekowany, ktoś się interesuje, to jest ważne. To chwile takiego pocieszenia. Taka pocieszajka można powiedzieć – mówi pani Anna, jedna z pacjentek dąbrowskiego szpitala.

W ramach Oddziału Chirurgii Onkologicznej w Zagłębiowskim Centrum specjaliści przeprowadzają większość operacji onkologicznych ze szczególnym uwzględnieniem operacji nowotworów piersi, jelita grubego i czerniaka.