Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Pierwsza konfiskata auta po wprowadzeniu nowych przepisów

Autor: w dniu 2024-03-15

Są już pierwsze przypadki konfiskaty samochodu za jazdę pod wpływem alkoholu. Jeden z nich odnotowano w województwie śląskim.

Magdalena Szust z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach poinformowała wczoraj, że pierwszy w województwie śląskim przypadek konfiskaty samochodu za jazdę po alkoholu odnotowano w Ustroniu w powiecie cieszyńskim. Skontrolowany został kierowca Audi A3, który poruszał się ulicą Katowicką. Na pierwszy rzut oka było widać, że z osobą, która siedzi za kierownicą jest coś nie tak, bo pojazd poruszał się "wężykiem". Badanie miało miejsce około 2.00 w nocy ze środy na czwartek.

Kiedy zatrzymano pojazd do kontroli i zaczęto niezbędne procedury, okazało się, że ukraiński kierowca ma w organizmie 2 promile alkoholu. Jego sprawę, jak pisze wp, ma rozpatrzyć sąd.

Ogólnopolskie media donoszą też o przypadku z Krotoszyna w Wielkopolsce. Tam, jak przekazała dziennikarzom st. asp. Paulina Potarzycka, policjant zauważył Volvo, którego tor jazdy wskazywał, że z kierowcą może być coś nie tak. Mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego, co wyszło na jaw podczas kontroli, miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Pojazd, którym poruszał się 45-latek został zabezpieczony na policyjnym parkingu.

O przepisach, które weszły w życie 14 marca informowaliśmy w artykule "Konfiskata auta za jazdę pod wpływem. Od dziś nowe przepisy".